Adıyaman tütünü, Çelikhan tütünü sarma

Adıyaman tütünü, Çelikhan tütünü sarma

Adıyaman tütünü, Çelikhan tütünü sarma, Sigaradan tütüne geçiş evresinde en çok düşünülen konulardan biri tütünün ne kadar ekonomik olduğudur. Gelin bir hesap yapıp 1 kilo tütünden kaç paket sigara çıkar, bir kilo tütün alınca ne kadar para cebimizde kalır hesaplayalım.

Müşterilerimiz çoğu zaman bir kilo tütünden kaç paket sigara üretildiğini soruyor. Buradan herkes için cevaplamış olalım. 1 kilo tütünden ortalama 50 paket sigara çıkar. Neden ortalama dedim? Çünkü bazı yerler kalitesiz tütün satıyor ve içerisinde büyük oranda toz çıkıyor.

Bu şekilde fire verildiği halde daha az sigara elde edilmiş olacaktır.

1 kilogram Çelikhan Dağ Tütünü aldığınızı varsayalım. Kilosu 80 TL. 50 paket sigara 1000 dal eder. Yani bize 1000 adet boş sigara filtresi lazım. Boş filtre paketlerinin içerisinde 200 tane filtre bulunur. Yani 5 paket boş filtre yeterli olacaktır. 1 paket boş filtre fiyatı 5 TL olduğuna göre toplam 25 TL boş filtreye vereceğiz.

Tütün sarmak için tabii ki tütün sarma makinesine de ihtiyacımız olacaktır. Bir kere alındı mı ömür boyu kullanırsınız zaten. 1 adet sigara sarma makinesinin fiyatı da 5 TL. Ayrıca Bakınız: Tütün Nasıl Sarılır? Toplam maliyetimiz 110 TL etti. 8 lira kargo bedelini de eklersek 118 lira. Yani 118 liraya 50 paket sigaranız olmuş oluyor. Şimdi en bilindik sigara markaları ile kıyaslayarak elde edeceğiniz kâr oranını bulalım. 1 paket Parliament fiyatı 12,50 TL. 50 paket Parliament 625 TL eder. Eğer tütün kullanırsanız 507 TL kâr elde etmiş olursunuz! 1 paket Marlboro fiyatı 12 TL. 50 paket Marlboro 600 TL eder. Eğer tütün kullanırsanız 482 TL kâr elde etmiş olursunuz! 1 paket Muratti fiyatı 10 TL. 50 paket Muratti 500 TL eder. Eğer tütün kullanırsanız 382 TL kâr elde etmiş olursunuz! Liste bu şekilde uzar gider.

Sizde içtiğiniz sigaraya göre ne kadar kar elde edeceğinizi bu şekilde hesaplayabilirsiniz. Günde 1 paket sigara içen biri 50 paket sigarayı yaklaşık bir buçuk ayda tüketir. Yani tütün kullanırsanız bir buçuk ayda 507 liranız cebinizde kalır.

Adıyaman, tütün, adiyaman tütünü, çelikhan tütünü, bulam tütünü, tütün, sarma tütün, pipo tütünü, adıyaman tütüncüler derneği, 

adıyaman tütün toptancıları, adıyamanda tütün satan toptancılar böyle devam ederse adıyaman tütünü diye birşey kalmayacak gibi görünüyor :))

hakiki adıyaman tütünü, toptan tütün, online tütün, adıyaman tütün çeşitleri, makaron, adıyaman tütün fiyatları, tütün satış sitesi, 

kaliteli tütün,Kaliteli tütün çelikhanda alınır. tütün satan yerler

 tütün satın al, açık tütün fiyatları, çelikhan tütünü satın al

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir